کابینت لمینت چه نوع کابینتی است؟

کابینت لمینت چه نوع کابینتی است؟

لامینت Laminate یا لمینت اصطلاحی عمومی است که به گروهی از روکش های مصنوعی شامل انواعHPL,CPL  و لامینت فشرده اطلاق می‌شود. این نوع روکش ها یکی از انواع پرکاربرد روکش‌ های مصنوعی خصوصا در ایران هستند که به عنوان کابینت پلاستیکی آشپزخانه نیز شناخته می شوند.
این دسته از کابینت ها گرچه از ضخامت بالایی برخور دار نیستند اما به عنوان جاذب صدا نیز به خوبی عمل می کنند. همچنین قیمت پایین و مقرون به صرفه آن و تنوع در رنگ و طرح،  باعث جذابیت و کاربرد بیش از حد آن در صنعت کابینت سازی شده است.
این کابینت ها به دلیل پلاسیتکی بودن در مقابل رطوبت مقاومت نسبتا خوبی دارد ولی نمی توان گفت صد در صد ضد لک و ضد آب می باشد. از معایب کابینت لمینت می توان به عدم مقاومت در برابر خط و خش اشاره کرد.
همانطور که می دانید کابینت انواع و اقسام رنگ ها و طرح ها را در برمی گیرد که با توجه به سلیقه ی افراد مورد مصرف قرار می گیرد. برای مثال می توان به انواع کابینت نسکافه ای که جزو رنگ های گرم  و روشن می باشد و با انواع دکوراسیون ها هارمونی لازم را ایجاد می کند اشاره کرد که برای انواع کابینت های ساده و حجمی مورد مصرف قرار می گیرد. همچنین کابینت نقره ای که پر طرفدارترین و زیباترین طیف رنگی است و یا کابینت قهوه ای و کابینت سفید طوسی که هر یک با توجه به سبک دکوراسیون و سلیقه افراد مورد استفاده قرار می گیرند.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.