کابینت چه رنگی قشنگه؟

کابینت چه رنگی قشنگه؟

انتخاب کابینت بسیار اهمیت دارد ولی مهم تر از آن مسئله ی تطبیق با دیگر دکوراسیون موجود در خانه می باشد. به این منظور که برای داشتن دکوراسیونی زیبا و منحصر به فرد باید طرح و رنگ کابینتی که  انتخاب می کنید با دیگر وسایل و اشیا موجود در منزل شما هم خوانی داشته باشد. در واقع کابینت و دکوراسیون باید با یکدیگر هم خوانی لازم را داشته باشند. برای مثال اگر دکور و مبلمان اصلی منزل شما دارای طیف رنگی سفید است بهتر است از انواع طرح های کابینت مدرن سفید استفاده کنید، البته رنگ سفید قابلیت تطبیق با انواع رنگ ها را دارد.
کابینت دارای انواع مختلفی می باشد که تقریبا برای هر فضا، کابینت مختص خودش را طراحی می کنند. برای مثال طرحی که برای کابینت یخچال انتخاب می شود با کابینت زیر سینک یا کابینت زیر گاز و یا کابینت سرویس بهداشتی از نظر ابعاد و ظاهر متفاوت است و همچنین این مسئله در خانه های مختلف و آشپزخانه های مختلف نیز متفاوت است. برای مثال کابینت یخچال در خانه ای که از یخچال ساید بای ساید استفاده می کنند با خانه ای که در آن از یخچال معمولی استفاده می کنند متفاوت است.
هم چنین نوع چوبی که برای کابینت و کمد دیواری انتخاب می شود نیز با یکدیگر متفاوت می باشند به دلیل اینکه کابینت های موجود درآشپزخانه معمولا در مقابل رطوبت مقاوم ترند.
به همین دلیل از انواع کابینت روشویی پی وی سی یا کابینت ظرف شویی پی وی سی در این قسمت استفاده می کنند.
در گذشته برای آشپزخانه خصوصا برای کابینت ظرفشویی از ام دی اف استفاده می کردند، که مقاومت بالایی در مقابل آب خوردگی نداشت و بعد از مدتی دچار باد گرفتگی می شد و به عبارتی چوب پوسیده می شد.
مدتی بعد طراحان برتر برای جلوگیری از این مشکل، از انواع لایه های پی وی سی بر روی چوب یا ام دی اف استفاده کردند که تا حدودی از بروز این مشکل جلوگیری شد.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.